Gyvūnų vežimas

UAB „Kautra“ primena, jog pagal galiojančių „Keleivių ir bagažo vežimo kelių transportu taisyklių“ 70 punktą – autobusuose draudžiama vežti gyvūnus be taros (šiuo atveju „TARA“ laikoma dėžutė, narvas, rankinė, kuprinė, lagaminas – talpa, iš kurios augintinis neištrūktų į saloną (bagažinę)).

Gyvūnai taroje traktuojami kaip bagažas. Kiekvienas keleivis turi teisę nemokamai vežtis vieną rankinį bagažą, kurio matmenys ne didesni kaip 60x40x20 arba kurio bendra matmenų suma ne didesnė kaip 120 cm, vienetą. Autobuso bagažinėje galima vežti vieną bagažo, kurio matmenys ne didesni kaip 100x50x30 arba kurio bendra dydžių suma ne didesnė kaip 180 cm, vienetą. Antrą arba didesnį negu šie matmenys bagažo vienetą keleivis gali vežti tik tada, jei baigus keleivių įsodinimą, bagažinėje lieka laisvų vietų. (62 ir 63 punktai).

Bagažą į autobuso bagažinę priima ir paskirties punkte išduoda ekipažas, pateikus bilietą. (64 punktas).

Šių taisyklių 70 punkte numatytas reikalavimas vežti gyvūnus taroje netaikomas, jeigu keleivis aklasis, o jo šuo – vedlys. Tokiu atveju šuo vežamas tik pateikus dokumentus, kuriuose nurodoma šuns sveikatos būklė ir skiepų žymos. Šuo vedlys vežamas nemokamai ir neturi užimti sėdimos vietos. (52 punktas).

„Keleivių ir bagažo vežimo kelių transportu taisyklės“ yra patvirtintos LR susisiekimo ministro 2011 m. balandžio 13 d. įsakymu Nr. 3-223.